КОРИСТЕНА ПРЕЦИЗНОСТ

за нас

ЗА НАС

K-TEK основана во 2007 година, специјализирана за обработка на различни прецизни делови за машини, кои може да се прилагодат според цртежите или примероците на клиентите.Компанијата има повеќе од 10 години искуство со прецизна обработка, потпирајќи се на системот за управување со квалитет ISO2009:2015, строга контрола на квалитетот за да им обезбеди на клиентите услуги OEM/ODM, точноста на обработката на производот може да се контролира во рамките на ± 0,002 MM, контрола на грубоста на површината (√) во Ra0.4.Ние главно се фокусираме на разновидна приспособена обработка на прецизни делови, фокусирајќи се на разновидно производство на мали серии, додека бројот на производи е целосно без никакви барања, може да се обработи и, што е наша конкурентна предност!Ве молиме доставете ни го цртежот (PDF, CAD) и количината, ние ќе ви дадеме понуда во рок од 12 часа.

Обработка на заеднички материјали:

 • 1. Челик (како):

  A2, D2, 16MnCr5, 30CrMo, 38CrMo, z40CrNiMo3, St50, 65Mn, SCM415, S235JR, SKS3, Y12, 2St407, итн.

 • 2. Алуминиум (како):

  AL2017, AL2024, AL5052, AL5083, AL6061, AL6082, AL7075, итн.

 • 3. Нерѓосувачки (како):

  SUS303/304, SUS316, SUS321, 17-4ph, 430F, X90CrMoV18, итн.

 • 4. Бакар (како):

  Месинг, бакар, CuZn39Pb3, CUSN12, CuSn8, CuSn7ZnPb, CuSn37, итн.

 • 5. Пластика(како):

  PEEK, POM, Тефлонски, PET, PE, ПВЦ, компјутер, FR4, PA6, PP, ABS, итн.

индекс_6
CNC Обработка со 5 оски CNC глодање /CNC вртење
CNC Обработка со 5 оски CNC глодање /CNC вртење
Мелење / Мелење со вртење
Мелење / Мелење со вртење
Термичка обработка Површинска обработка
Термичка обработка Површинска обработка

Основана во

Ра 0.

Контрола во

години

Машинско искуство

±0,00 mm

Точноста може да се контролира внатре

ЗОШТО ДА ГИ ИЗБЕРЕТЕ НАШИТЕ УСЛУГИ

K-Tek е професионална компанија за преработка на прецизни машински делови со повеќе од 10 години искуство во обработка.Има професионален основен тим и напредна опрема и ја има положено ISO9001:2015 сертификатот.K-TEK воведе ERP систем кој го следи целиот процес на нашите компоненти од аранжман на производи до испорака како што се суровини, производствен капацитет - и статусот на деловните обврски: нарачки, нарачки за купување, статус на производство и испорака.

Инженерски тим

K-tek има искусен инженерски тим за внимателно да ги прегледа дојдовните цртежи, како и да комуницира со клиентите доколку има некаков проблем, а потоа да го формулира најдобриот тек на процесот за секој дел, да го внесе ERP системот за да генерира електронска форма.Погрижете се да им обезбедите на клиентите квалификувани производи под строга контрола на секој процес.Како:

Преглед на цртеж
Преглед на цртеж
Процесна картичка
Процесна картичка
Ознака за испорака
Ознака за испорака

Капацитет за обработка

Тимот на K-Tek продолжува да се подобрува и континуирано го оптимизира процесот на производство, користи прецизна машина како што е машина со пет оски (DMG), CNC глодање, CNC вртење, WEDM-LS, EDM, Брусење, глодање, вртење, мелење итн од Германија, Јапонија, Америка, за производство на компоненти и подобрување на стабилноста на квалитетот, како и производствената ефикасност на производството, прецизноста на обработката на производот може да се контролира на ± 0,002 MM, а големината на грубото зрно на површината (√) може да се контролира на Ra0. 2.

Тркалезно мелење
Тркалезно мелење
WEDM-HS + EDM
WEDM-HS + EDM
Обработка со пет оски
Обработка со пет оски
ЦПУ глодање
ЦПУ глодање
CNC струг
CNC струг
Фреза
Фреза
Вртечка машина
Вртечка машина
Машина за мелење
Машина за мелење

КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ

К-Тек има положено ISO2009:2015 сертификат и е во согласност со системот за контрола на квалитет ISO, строго го контролира квалитетот и ги намалува неисправните производи во секој производствен процес, со цел да се подобри ефикасноста на производството и да се намалат трошоците за обработка, конечно да им се обезбеди на клиентите сигурни и конкурентни производи s цена.K-Tek, исто така, воведе различни алатки за тестирање за подобрување на стабилноста на квалитетот, како што се CMM, HeightGauge, Анализатор на материјали, Тестер на цврстина, Glossmeter, Micromete, итн.

Испорака и услуги после продажбата

Секој дел се обработува според процесната картичка и под строг надзор на квалитетот.Секој процес ќе биде скениран и внесен во системот навреме за да се обезбеди испорака според распоредот. За поплаки на клиентите, K-Tek секогаш комуницира со клиентите навреме и дава повратни информации во рок од 12 часа.

индекс_24
индекс_23
индекс_22
индекс_21
Оддел за квалитет
Три-координати

ПРОЦЕС НА ДЕЛОВНО РАБОТЕЊЕ

01

RFQ

02

Преглед на цртеж

03

Цитат

04

Преговарање

05

Производствена инспекција

06

Пакување

07

Испорака

08

Услуга по продажбата

ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ НА ИЗЛОЖБА

По десет години развој, К-ТЕК не само што има голем број стручен и технички персонал и одличен менаџерски тим, туку има и многу одличен тим за продажба.Со цел да не запознаат повеќе клиенти, редовно одиме во светот за да учествуваме на изложби, како што се: САД, Обединетото Кралство, Германија, Јапонија и така натаму.Од изложбата се запознавме со голем број клиенти, а во исто време многу странски клиенти дојдоа да ја посетат фабриката на К-ТЕК и да разговараат за прашањата за соработка.Вашата поддршка е најголемото охрабрување за нас.Исто така, се надеваме дека ќе обезбедиме висококвалитетни услуги за обработка за повеќе клиенти на кои им е потребна.Искрено ве покануваме да соработуваме и да се развиваме заедно.

индекс_17
индекс_18
dctgf
индекс_15

Примерок од купувачи

K-TEK споделува некои кутии за обработка, од кои сите се обработуваат според цртежите на клиентите.Машината за обработка вклучува CNC обработка со 5 оски / CNC глодање / CNC вртење / термичка обработка / површинска обработка и други процеси.Точноста на обработката може да се контролира на ± 0,002 MM, а грубоста на површината (√) се контролира на Ra0,2.К-ТЕК има силен капацитет за обработка и строг систем за контрола на квалитетот.Ве молиме слободно контактирајте со нас.

Примерок од клиенти (1)
Примерок од клиенти (2)
Примерок од клиенти (3)
Примерок од клиенти (4)
Примерок од клиенти (5)
Примерок од клиенти (6)
Примерок од клиенти (7)
Примерок од клиенти (8)
Примерок од клиенти (9)
Примерок од клиенти (10)

Добредојдовте да не контактирате

K-TEK обезбедува услуги за прецизно глодање и вртење на делови, обезбедувајќи професионални услуги за обработка по конкурентни цени и навремена испорака.Со нашиот силен капацитет за обработка, производството на прецизни делови може да ги задоволи барањата на различни делови за опрема, производите покриваат разновидна механичка опрема, опрема за автоматизација, тела и други индустрии.